Примарна цел на владата е да се разговара со опозициските пратеници, рече портпаролот на владата Миле Бошњаковски одговарајќи денес на прашање колку се точни информациите дека премиерот Зоран заев нема да има средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Очекуваме дека пратениците од опозицијата ќе ја следат волјата на граѓаните. Тоа е примарна цел на Владата и оваа порака ја упатуваме и денеска. Немаме никаква дилема дека процесот во моментот е во Собранието и дека треба да се обезбеди двотретинско мнозинство за имплементација на Договорот со Грција и уставните промени“, изјави денеска Бошњаковски.

Нема средба Заев-Мицкоски, ќе има избори!?

 

SHARE

Comments are closed.