Ќендрим сака да стане славен со запалено македонско знаме (ВИДЕО)

Извесен лик со име Ќендрим Алиу на социјалната мрежа Тик Ток се обидува да стане славен со видео на кое се гледа како гори македонското државно знаме.

Во песната што се слуша во позадина се зборува за работи кои можат да ја вознемират и малолетната и полнолетна публика освен Јавното обвинителство кое засега молчи.

Јавното обвинителство засега не го гони Ќендрим, зафатено е со прогон на новинарите Љупчо Златев и Александар Митовски кои објавија документи од јавен интерес кои одат на штета на СДСМ и Зоран Заев.

Над 1700 луѓе досега јавно го бендисале видеото кое е класичен пример за интеретничка омраза.

SHARE