Комисијата реши: Се отвораат казината

Отворање на казината, на автомат клубовите и апаратите во обложувалницитенајави министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција во Владата.

За ова, како и за отворање на фитнбес центрите било разговарано денеска на состанок со Комисијата за заразни болести на тема олабавување на дел од мерките и произлезено како препорака за споменатите субјекти, пренесе НОВА ТВ.

SHARE