Навивачите на Вардар на денешниот натпревар со Веспрем од ракометната Лига на шампионите во СЦ „Јане Сандански“ преку транспарент им се обратија на „неразбраните трговци“ со името на македонската држава.

„Чујте вие неразбрани трговци. Ова е Македонија. Ние сме Македонци“, порачаа „Комити“.

SHARE

4 Коментари

  1. (B)eden, kako ne ti e sram, ti navivaj za balistite, tie barem ne se huligani. Tie samo mi ja proteraa familijata od Debar, inaku tvoi favoriti.

Comments are closed.