Навивачката група „Комити“ денеска му ја посветија втората европска шампионска титула на РК „Вардар“ на нивниот другар од трибините Никола Саздовски – Саздо.

Тој почина минатата година по десет дена откако беше брутално претепан на автобуска станица во скопската населба Автокоманда.

Ги чу ли песните кои ечеа на Аеродромот кога се појавија хероите?Ја слушна ли химната на Македонија како одекна од…

Posted by Komiti Skopje on Tuesday, June 4, 2019
SHARE