Контра препораките на ЕУ: СДСМ ги партизира државните ресурси (ВИДЕО)

Наспроти барањето од Брисел владата да не ги злоупотребува државните ресурси за партиски и лични цели вчера власта демонстрираше целосна неодговорност пред очите на целата јавност.

Новинарот на тв21 Фуркан Салиу открива дека целиот врв на владеачката СДСМ меѓу кои Радмила Шекеринска, Оливер Спасовски, Љупчо Николовски, Мила Царовска, на вчерашниот Централен одбор на партијата, наместо со приватни, дошле со службени возила.

-Во служба на партијата со јавни пари. Скоро сите функционери на СДСМ со државни возила на партиска средба, пишува новинарот Фуркан Салиу, кој објави и видео.

SHARE

3 Коментари

 1. СДСМ е КАНЦЕРОТ во Македонското општество и држава. Мора да се отстрани. Еднаш и засекогаш!

 2. ЦЕЛА ЕУ И САД РЕАРИРААТ НА ПРЕСПАНСКИОТ, А ИВАНОВ НЕ !!???

  ДА НЕ Е ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ВО КУЌЕН ПРИТВОР???

  ИВАНОВ ДА ЛИ СИ ЖИВ? КАЖИ НЕШТО!! АКО НЕ, НЕКА СЕ ЈАВИ ДПМНЕ И НЕКА КАЖЕ:

  „НЕМАМЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ” ИЛИ „ПРЕТСЕДАТЕЛОТ Е ВО ПРИТВОР” ИЛИ ЗАТВОР!

  АЛО, АЛО ИВАНОВ!!!? ЖИВ ЛИ СИ ???

 3. Кое дупење во здрав мозок вршат овие пресститутките, не е здраво.
  Па тутурутки еден и едни, тие воведоа ТИРАНИЈА со ваша и помош на демонкратските земји а вие сте запнале за партизација, се продолжува во стилот “луд ј*бе збуњеног“!

Comments are closed.