Костадинов го нападна Мицкоски, коментарите (не)очекувани

Портпаролот на СДСМ и близок соработник на Зоран Заев, Костадин Костадинов го обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски дека бил безобразен затоа што отишол во затворен дел од кафеана.

“Мицкоски фатен како прекршува мерки и оди во теретана, ама денес и во кафана!

Можеме да се увериме каков пример остава за граѓаните !

Безобразие на дело !”, напиша Костадинов на Твитер.

Дел од коментарите не се за објавување во јавност.

SHARE