Ковид-19: Седум починати – 165 нови случаи за 24 часа

Регистрирани се 165 нови случаи на ковид-19 во последните 24 часа, а починале 7 лица, информираше денеска Министсрството зас здравство.

Најмногу нови случаи одново има во Скопје – 71, во Куманово-15, Штип-10, Тетово-20, Охрид-10, Гостивар-14…

Меѓу починатите, двајца биле пациенти од Скопје, двајца од Куманово, еден пациент од Струга, еден од Кочани и еден пациент од Неготино.

SHARE