Кумуцакос: Атина да одговори на провокациите на Еди Рама

„Неприфатливи и провокативни” се изјавите на албанскиот премиер Еди Рама, изјави министерот за надворешни работи во сенка на опозициската Неа демократија, кој ја обвини владата дека “молчи“.

.„Веќе 12 дена ставот, одлуките, изјавите на албанскиот премиер Е. Рама се неприфатливи и провокативни. Дотураат масло на огнот“ вели Кумицакос кој реагираше на вчерашниот пост на рама на социјалните мрежи и по повод погребот на етничкиот Грк Константинос Кацифас кој загина во престрелка со полицијата.

Еди Рама: „Секоја земја има несреќа да има свои свињи и магариња“

 

SHARE