„Добро е да ја израдуваме малку нацијата да се тргне од политиката која доминира во последните години.

Изненаден сум од бројката на навивачи тука во Виена, ова станува традиција да ја продолжиме“, изјави Кире Лазаров во обраќањето до нацијата пренесе порталот Спортски.мк..

Токму Лазаров го постигна победничкиот гол во последната секунда на вчерашниот напревар со репрезентацијата на Украина.

Македонија имаше предност и од пет гола разлика, но вои последната секунда од трилер завршница крај во наша корист стави Лазаров, за натпреваророт да заврши со резултат 26-25 во корист на македонските ракометери.

SHARE