Лазаров расположен против ПСЖ, но славеше Раул Гонзалес

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров беше најефикасен со Валеро Ривера во Нант, но Пари Сен Жермен на донеодамнешниот македонски селектор Раул Гонзалес го доби францускиот дуел во Лига на шампиони со 35:31 како гостин.

Лазаров постигна шест гола од 12 обиди, но неговиот тим не успеа против лидерот во групата Б со 20 бода, а Нант остана четврти со девет.

SHARE

1 Коментар

  1. За НАТО:
    Ќе ги пратат македонските војници во Србија (Косово) со помош на авионите од САД да победат во битката за Косово и потоа да победат во војната за Голема Албанија, а сѐ на штета на Македонскиот и Српскиот територијален интегритет. Македонци и Срби ќе изгинат, а за сметка на Македонија и Србија Албанија ќе се прошири! Македонци ќе дадат крв за Голема Албанија!

Comments are closed.