„Лејкерси“ се простија со Коби Брајант (ВИДЕО)

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс му оддаде последна почит на загинатиот Коби Брајант со емотивна церемонија во пресрет на дуелот против Портланд.

Сите на трибините имаа маички со броевите „24“ и „8“ кои ја одбележаа кариерата на кошаркарската легенда.

SHARE