Лила утре сведочи за „Рекет“

Водителката Лила Филиповска е повикана да сведочи на утрешното рочиште за случајот „Рекет“.

За утрешното рочиште според судијката планирано е да сведочат Лила Филиповска, шефицата на кабинет на Катица Јанева, Сања Димовска, како и Весна Костовска и Агапи Дика.

Филиповскаа беше со Боки 13 на пат кон Грција кога беше уаапсен.

SHARE