Лошото време го спречи Заев да патува на состанок во Драч

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев утрово не отпатува за Драч, каде што требаше да учествува на неформалната средба на премиерите од земјите на Западен Балкан, соопштија од владината прес-служба.

На средбата чиј домаќин е албанскиот премиер Еди Рама, ќе се расправа за регионалната економска интеграција.

SHARE