Вечерва од 20 часот ќе се одржи втората средба ракометната репрезентација на Македонија со онаа на Исланд, во квалификациите за пласман на ЕП 2020 година.

Во првиот дуел, Македонија триумфираше против Исланд во Рејкјавик со 34:33 и е на чело на табелата во третата група.

Денес на домашен терен и со поддршка на навивачите во  салата „Борис Трајковски, Македонија треба да ја искористи предноста и со победа да се доближи на чекор од ЕП 2020.

Извор: Спортски.мк

SHARE

1 Коментар

  1. Северџа иве за кого ќе навиваат. Тие се “елита” па срамота ќе е да навиваат за Македонија а плус тоа и во репрезентацојата се се големи МОМЦИ МАКЕДОНЦИ.

Comments are closed.