Македонија плаќа, таа го лета албанскиот орел низ Европа

Аткетичарката Дрита Ислами приреди скандалозна провокација за време на престојот во Берлин кој е платен и организиран од Македонија.

Не само што не се засрами од убедливо последното место во квалификациите во трката на 400 метри со пречки на Европското првенство (ЕП) во Берлин, туку веќе следниот ден направи скандал фотографирајќи се во поза која не ѝ доликува на седукратната најдобра атлетичарка кај нас и наш претставник на Летните олимписки игри во Рио де Жанеиро, пишува порталот sport1.mk.

А Ислами предходно беше симбол на соживот и заедништво на Македонија.

Целата информација на спорт1.мк

SHARE

Comments are closed.