Македонски дрес од Алиоски за Божик расплака од радост обожавателка од Англија (ВИДЕО)

Видеото што го постирал навивач на Лидс за солзите-радосници на неговата ќерка откако за Божик ѝ подарил македонски дрес на нејзиниот омилен фудбалер Езгјан Алиоски е вистински хит на социјалните мрежи.

„Значи… мојата ќерка го обожава Езгјан Алиоски и со месеци молеше за дрес на македонската репрезентација со неговото име. За среќа, најдов еден. Нејзината реакција беше бесценета. Сметам дека вредеше“, напиша Марк на својот профил на Твитер покрај видеото.

SHARE