Селекторот на македонскиот национален тим Љуљзим Вранези и репрезентативецот Елмедин Сејфулау, во текот на подготовките пред Европското првенство во Букурешт се фотографирале со албанското знаме и со дел од албанските борачи.

„Македонската репрезентација на подготовки во Букурешт“, пишува македонската боречка легендата Зоран Шоров во својот статус на Фејсбук кој ја сподели фотографијата.

„Јас ги ценам Албанците кои се мои почитувани пријатели, ама тука ја претставуваме Македонија“, напиша Шоров, пренесува порталот „Екипа“. 

SHARE

Оставете коментар