Македонски уставни судии на прием кај бугарскиот претседател

Делегација на Уставен суд на Република Македонија на 4 јуни од 12 часот по локално време ќе биде примена од бугарскиот претседател Румен Радев, соопшти неговата служба за односи со јавноста.

Во информацијата, во која нема објаснување за целта на средбата, стои уште дека македонската делегација ќе биде предводена од претседателот на Судот, Никола Ивановски.

SHARE