Макрадули: „Не спиев, туку читав“

„Се гледа од снимката дека читам, дека на фотографијата е интервенирано, плус (блурирани очите) и дека секој коментар е злобен“ изјави Јани Макрадули за „Фокус“ по реакциите во јавноста дека на седница за аерозагадувањето во Собранието – „дремел“.

„Очигледно на некој му смета и тоа што се договоривме со опозицијата заклучоците да ги градиме заедно.

Бев цело време од 11 до 15:45 часот и зборував на крај каде одговорив на сите прашања, што значи сите сум ги слушал и запишувал„, изјави тој за ,,Фокус”.

За критиките од ракометниот голман, Борко Ристовски, заменик министерот за екологија вели дека – не го познавал репрезентативецот.

Борко Ристовски удри по Шилегов и Макрадули: Срамота и брука!

 

SHARE

1 Коментар

Comments are closed.