Макрон, Џонсон и Трудо го ругаат Трамп (вирално ВИДЕО)

Видео кое стана вирално на социјалните мрежи покажува дека тројцата светски лидери Макрон, Џонсон и Трудо го озборуваат американскиот претседател Доналд Трамп кој е присутен на самитот на НАТО во Лондон.

“Затоа ли вие задоцнивте”? Го прашува насмеаниот британски премиер Борис Џонсон канадскиот колега Џастин Трудо во видеото во кое се гледа и слуша дека најверојатно тема на шегите е Трамп.

“Тој доцнеше затоа што имаше 40 минути подолга прес конференција од максимално договореното”, одговара Трудо.

Делот во кој што на истата тема зборува францускиот претседател Емануел Макрон не се слуша.

SHARE