„Медена земја“ на чекор до Оскар, Атиџе веќе се потпиша (ВИДЕО)

„Медена земја“ е на чекор до Оскар номиниран претходно во категориите документарец и интернационален филм, а добитниците на престижната награда од американската филмска Академија ќе бидат соопштени ноќеска во театарот „Долби“.

Снимателот на „Медена земја“, Самир Љума, на Твитер објави видео на кое се гледа како Атиџе Муратова става автограм на постерот од филмот.

SHARE