Медиум близок на ДУИ: Заев му нуди 4 министри на Мицкоски за успешен референдум

Порталот журнал.мк близок на ДУИ тврди дека премиерот Заев на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски му нуди 4 министерски места.

За возврат Мицкоски со ВМРО-ДПМНЕ треба да учествува на референдумот за името со што ќе се исполни цензусот од над 50 % од гласачите со што Македонија ќе добие ново име, ќе влезе во НАТО и ќе започне преговори за влез во ЕУ.

Информацијата на журнал.мк

SHARE

Comments are closed.