Поранешниот кошаркарски репрезентативец на Македонија, Лестер Бо Мекејлеб, со честитка на Твитер за Божик до Македонците и Србите.

„Среќен Божик на моето српско и македонско семејство!!“, објави на Твитер еден од најзаслужните за историското четврто место на Македонија на Европското првенство 2011 во Литванија, кога тој беше избран во идеалната петорка на шампионатот.

Честитката од Американецот со македонски пасош за неговото „српско семејство“, пак, е поттикната од настапите за белградски Партизан.

SHARE