Меси избегнал ќотек на Ибица (ВИДЕО)

Лајонел Меси, еден синоќа избегнал „блиска средба“ со неименуван човек кој најпрво вербално го нападнал а потоа се обидел и физички да се пресмета со фудбалерот на една забава во Ибица.

Обезбедувањето навремено интервенирало и спречило поголем инцидент. Играчот на Барселона минал без повреди.

SHARE