Метеор падна во Венецуела (ВИДЕО)

Неидентификуван прозрачен објект, за кој се смета дека бил метеор паднал во Венецуела во саботата околу 19.30 по локално време .

Објектот на небото го забележале жителите на главниот град Каракас, како и во северните држави Карабобо и Арагуа.

Видеата снимени на социјалните мрежи покажуваат изгорена трева на местото на падот на небескиот објект во градот Валенсија (државата Карабобо).

Власти се уште не ги потврдија информациите за метеорит.

На 1 февруари метеор падна во западниот дел на Куба, во провинцијата Пинар-дел-Рио. Метеорот летал  над островската држава во форма на огнена топка, оставајќи зад патека од чад пред да експлодира во мали парчиња – 20-30 сантиметри – кои паднаа и врз населено место.

Никој не беше повреден во инцидентот.

SHARE

1 Коментар

  1. Kako I da bilo. Kraj na svetot e. I pochetok na 1000 godishnoto carstvo od Isus Hristos. Pokajte se za grevovite za da ziveete vo rajot.
    Ubici, lazhgovci, kradci, siluvachi, homosexual, namaat udel vo rajot. Pokajte se za da ne zavrshite vo pekolot.

Comments are closed.