Мицкоски: Честито професорке – одиме на победа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук го честиташе изборот на професорката Гордана Силјансовска Давкова за претседателски кандидат откако таа доби убедлива поддршка од 408 делегати на денешната Конвенција во Струга.

SHARE

2 Коментари

  1. Gde idete ? Pobeda ? Vi ste pobedilji bre lopovi . hidro kros frishopi bejlijevi pushachi + apo sorosi.
    Niko ne vi go glasa dudlachi

Comments are closed.