Мицкоски до Заев: Нема да ти суди Кацарска (ВИДЕО)

За се што правиш ќе ти биде судено а ако се осмелиш да излезеш на избори ќе добиеш жестока казна од народот, порача рано изутрина лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Целото обраќање на лидерот на опозицијата во кое тој објави дека ИК на партијата наложил исфрлање на сите пратеници кои гласаа за уставните измени, во видеото на expres.mk

Линк до видеото

SHARE

Comments are closed.