Мицкоски не гледа потреба да оди на лидерска кај Заев

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, денеска изјави дека не гледа никаква потреба да одговори на поканата за лидерска средба од страна на лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев.

Мицковски, на прес конференција рече дека на лидерската средба закажана за во петок, премиерот рече дека „же се разговара за с’е, но не и за датум за предвремени избори“ .

Од ДУИ и од Алијанса на Албанците претходно потврдија присуство на лидерската средба.

SHARE