Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, од денешниот протест во Кочани, порача дека очекува оставки од министрите Никола Димитров и Оливер Спасовски.

„Бараме оставки од министерот  за надворешни работи кој својот народ го нарече ‘искомплексирана нација’, како и од министерот за терор и прогон, односно за полиција, затоа што спроведува само шпионски акции, претреси и омаловажување на граѓаните“, рече Мицкоски.

Мицкоски побара да се формира независно тело кое ќе ги „преслуша, анализира, систематизира сите материјали што се собрани во изминатите две години како резултат на црниот Вотергејт на Заев, односно прислушкувањето на сите судии и обвнители, за да се откријат нарачаните обвиненија за членовите на ВМРО-ДПМНЕ’ пренесува Нова Македонија.

SHARE

4 Коментари

  1. VMRO-DPMNE ne samo da bara dvajca idioti da dadat ostavka tuko cela segasna vlada na celo so Zaev da dadat ostavka uste denes…

  2. Добро, добро. Ќе дадат оставки. Што не сте кажале порано. Веднаш ќе ви ги иполнат барањата.

Comments are closed.