Мицкоски погодува песни кај Жаре во “Еден на еден” (ВИДЕО)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кај Жаре во емисијата “Еден на еден” погодува кои се песните чии инструментални верзии му ги пуштаат од режија.

Меѓу песните една е неговата омилена, една е неофицијална химна на неговата партија а третата според Мицкоски ќе се случи и во изборната пресметка на 12 април.

Целата емисија ќе се емитува в недела во 18.30 на Канал 5.

SHARE