Мицкоски побара избори на пролет

 

Во своето обраќање лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, побара одржување парламенатарни избори на пролет. Заедно со претседателските.

„Затоа, да ги застанеме додека не е предоцна. Избори мора да има. Ајде да избереме претседател на ДИК од опозицијата. Ајде да формираме техничка влада сто дена пред избори, каква што имаше за Заев“ рече тој.

SHARE

Comments are closed.