Мицкоски: Во притвор се случи преседан од историски размери

Реакција на лидерот на опозицијата по претепувањето на Миле Јанакиевски и Спире Ристовски во затворот Шутка.

“Денеска ова што се случи е преседан во поновата историја на Република Македонија. Државата не успеа да ги заштити животите на двајцата притвореници и за ова треба да има одговорност. Ова е преседан од историски размери. Оставка!”, напиша Христијан Мицкоски на Твитер вечерва.

SHARE

2 Коментари

Comments are closed.