Мицкоски и Заев вечерва на прв предизборен ТВ-дуел

Лидерите на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ,м Христијан Мицкоски и Зоран Заев денеска ќе се соочат на предизборен дуел ќе дебатираат на Телевизија 24.

Ќе одговвараат на прашања од политиката, правдата, и можности за соочување на аргументите на повеќе теми од политиката и економијата.

Отворено студио на ТВ 24 е денес во 18 часот и 15 минути.

SHARE