Мијалков, Камчев и други обвинети од СЈО утре излегуваат од притвор!?

Екс шефот на УБК Сашо Мијалков, бизнисменот Орце Камчев и други осомничени за случајот на СЈО „Империја“, најверојатно утре ќе излезат од притвор, објавува агенцијата Макфакс.мк која најавува дека според очекувањата и други осомничени во случаи на СЈО ќе излезат истражниот затвор во Шуто Оризари.

Оваа информација неофицијално за „Макфакс“ ја потврдуваат од Специјалното јавно обвинителство.

Адвокатот на Камчев и Мијалков, Антонио Апостолски за агенцијата вели дека не добил формална информација за тоа.

Целата информација на макфакс.мк на овој линк

SHARE