По синоќешните разговори кои завршија без успех,
Антонио Милошоски, кој беше еден од учесниците на средбата Заев-Мицковски на Фејсбук сподели свое видување на 7 часовните разговори: „Договор за нов закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше толку нервозен во врска со предметот „Рекет”.

SHARE