Милошоски најави брз потпис на Заев за името

Поранешниот министер за надворешни работи цитира странски извори според кои името ќе се реши за три до четири дена.

“Од дипломатски извори: четврток или петок (оваа недела) ќе се случи средбата Ципрас – Заев во грчката Мала Преспа и потпишување на Договорот за името”, пишува Милошоски кој прв објави планот од 11 точки за решавање на спорот.

SHARE

Comments are closed.