Министерот Манчевски ги нападна ракометарите, молчи за МТВ2

Министерот за јавна администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски денеска ги нападна Стојанче Стоилов и Борко Ристовски за нивните изјави и гестови со кои јасно кажаа дека се противат на менувањето на името на државата во Северна Македонија.

Иако Манчевски преку пораката сака да прикаже дека се противи на делби тој самиот прави поделби меѓу ракометарите и меѓу граѓаните што ги поддржуваат или напаѓаат.

“Политиката надвор од спортот. Поздрав до репрезентативците – политичари. Доста делби”, напиша Манчевски на Твитер.

Министерот во чија надлежност е и МТВ2 која емитува на албански јазик и која го нападна Столе Стоилов во директен пренос, не кажува ништо за навредите и бојкотот на спортската редакција на МТВ2 кон Стоилов.

На неговата порака Манчевски доби низа одговори.

“Ве боли секој гол на Столе и Кире, и секоја одбрана на Борко. Алергични сте на сакање на својата репрезентација. Нејзините победи се ваши порази. Убаво си кажавте – не ви лежи да сте патриотска партија. Предавничка сте”, се вели во една од пораките.

Останатите пораки кои што не се соодветни за објавување прочитајте ги во твитот:

Борко со знакот за “Обединета Македонија” на македонската химна (ФОТО)

За МТВ2, Стоилов е само „играч со број 5“

SHARE

5 Коментари

  1. hi4 koor da ne te boli za koj oni navivaat ! da kazea deka se za grcite ili siptarite dali ke jadese gomna kopile smrdeno debilno Stoko man4evski ne prai govor na omraza i nacinalshovi nizam ! i tie i nie navivame za MAKEDONIJA a ti ti eftino prodadeno kopile navivaj si za ” vasite ” siptari i grci i onie severnoOdmakedonija koi i da se ! !

    • I NELI KE SME SI OSTANALE PAK MAKEDONCI ?! a ne pominaa nit 24h vie severnoOdMakedonija … ustvari kade e toa severnoOdMakedonija !? misljim da je u Kosova,juzna Srbija do Bujanovici i juzna b’lgaristan tako mu dodze po vasemu trnsnacionalizam da go hvatate na4ija ko mu dodze tojest ko da vise ! ! ! SMRT ZA PREDAVNICITE . SMRT ZA FASHIZMOT . SLOBODA NA NARODOT MAKEDONSKI ! ! ! DA ZIVEE MAKEDONIJA I MAKEDONSKIOT NAROD ! ! CRKNETE DUSMANI STOKI PREDAVNICKI ! ! ! !

  2. GLUPAK so sertifikat ! ako nekoj kaze deka e makedonec ili naviva za Makedonija toa bilo POLITIKA ! ! ajde nepismen skapanica ne prodavaj eftin fashizam toa nit mnogu prirodno mentalno hendikepirani ne bi ti go prifatile zoso PRIRODATA na covekot si kazuva toa sto mu e vrodeno i vo srceto ane po FASISTICKI DIKTAT STO TREBA DA MISLIME, KAZEME ili KAKO DA SE ODNESUVAME te po Fasisticki diktatorski yerk ! ! ! idiot na idiotite odi crkni i zakopaj se ! ! smrdis…b””zdissssss… ! ! ! !

  3. Абе Квинслинг Хунтовски ако некој не мисли како тебе одма лепиш етикета. Ако е така значи вие северџаните од сдсш ги направивте поделбите зошто не мислевте исто ВМРО ДПМНЕ.

Comments are closed.