Министерство за правда ги бара осомничените од „Монструм“ од Косово

Судијата Огнен Ставрев на денешното рочиште на случајот „Монструм“  рече дека утрово добил известување од Министерството за правда во Скопје дека постапката за екстрадиција на обвинетите Африм Исмаиловиќ и Алил Демири е во тек.

„Сега во прашање се правни процедури околу превод и штом ќе добиеме известување, ќе ви кажеме“, рече судијата Ставрев, пренесува МКД.мк.

SHARE