Мисајловски: Не е крива Франција, крив е Луј Витон


„Не е крива Франција, крив е можеби францускиот Луј Витон и постапките на власта со Рекет, можеби е крива онаа куфер политика, можеби е се она што го вети власта, а не го исполни. Можеби многу реформи што ги вети власта, а се само на хартија“, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски синоќа во 24 анализа на телевизија 24 каде дебатираше со Мухамед Зекири од СДСМ.

Мисајловски потсети дека и амбасадорт Кристијан Тимоние изјавил дека многу работи се на хартија, а нема имплементација.

SHARE