Нема информации за настрадани македонски државјани во невремето што го зафати поширокиот грчки регион Халкидики, потврдија за МИА од МНР.

Во невремето што го погоди Халкидики, една најпосетуваните летни дестинации на македонските туристи, живото го загубија најмалку шест лица, меѓу кои и две деца.

SHARE