Морина на Косово пречекан како херој (ВИДЕО)

Поранешниот припадник на ОВК, Томор Морина, кој беше уапсен на ГП Танановце на 24 јули по потернива на Интерпол, но не беше испорачан на Србија, бил дочекан синоќа во во Ѓаково во Косово како херој, јавуваат косовски медиуми.

По излегувањето од скопскиот затвор во Шутка, Морина бил пречекан од претставници на амбасадата на Косово во Скопје, членови на семејството и пријатели – со музика, пишува „Пресинг.ТВ“.

SHARE