Мухамеди Зекир се ожени, Заев кум

Пратеникот Мухамед Зекири стапи во брак со поранешната директорка на телевизијата „Алсат М“, Бисера Јордановска, пренесе Фактор.

Кум на свадбата бил премиерот Зоран Заев заедно со неговата сопруга Зорица Заева. На свадбената прослава присуствувале и блиските пријатели на Зекири и Јордановска, меѓу кои бројни новинари, нивни поранешни колеги


SHARE