Муратовски до власта: Вие го сменивте името, тоа ве смени вас

Актерот Рубенс Муратовски кратко и јасно ја прокоментира најавата од премиерот Зоран Заев за предвремени избори во најбрз можен рок по недобивањето датум за почеток на преговори со Европска унија.

„Вие го сменивте името, тоа ве смени вас“, напиша Муратовски на Твитер.

„Дојдов, ве укинав, си отидов“, веднаш потоа повторно твитна тој, мислејќи на претседателот на Владата.

SHARE