Муратовски: Je suis Timonie!

Во екот на нападите од приврзаниците на власта во Македонија по блокадата од францускиот претседател Емануел Макрон за преговори со Европска унија, актерот Рубенс Муратовски му даде поддршка на амбасадорот на Франција во Скопје, Кристијан Тимоние.

„Je suis Timonie!“, во превод од француски „Јас сум Тимоние!“, напиша Муратовски на Твитер во стилот на поддржувачите на францускиот сатиричен магазин „Шарли Ебдо“ по терористичкиот напад во просториите на редакцијата.

SHARE