Музичарот Ориѓански тврди дека Заев има 2/3 мнозинство за уставни промени

Музичарот кој свири во последните неколку кампањи ма СДСМ , Златко Ориѓански, тврди дека премиерот Заев веќе обезбедил двотретинско мнозинство во Собранието за уставните измени.

Ориѓански кој важи за добро етаблиран кај Социјалдемократите не открива детали ниту кој му е извор на информацијата.

Предходно вчера попладне новинарот на Телма Боби Христов искажа лично мислење дека Македонија влегува во предизборна трка што ќе трае 45 дена затоа што Заев не може да обезбеди потребно мнозинство.

SHARE

Comments are closed.