Музичка честитка од ОМД за Денот на независноста (ВИДЕО)

Обединета македонска дијаспора (ОМД) на сите Македонци каде и да се им го честита државниот празник 8 Септември со новата песна и спот „Ние сме сите Македонија“, во изведба на Мартија, Мина, Драгана и триото „Џентлмени“.

„Нека ни е честит Денот на независноста“, се вели во честитката од претседателот на најголемата организација на македонски иселеници во светот, Методија Колоски.

 

SHARE