МВР го спроведува камионот со опремата за протест на #Бојкотирам (ВИДЕО)

Полицијата попладнево присилно го упати на вонреден технички преглед камионот кој ја носеше опремата за протестот на движењето #Бојкотирам.

Во видеото Љупчо Палевски објаснува што се случува со камионот за кој ќе мора да плати 4000 евра како што тврдат од #бојкотирам.

На камионот кој е германски МВР му ги одзело табличките и тој сега не смее да се поместува затоа што полицијата немал добри кочници.

Линк до видеото

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=207224210230832&id=2140814009482062

SHARE

1 Коментар

Comments are closed.