МВР знаело за прислушувањето во ОЈО со месеци (ВИДЕО)

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски попладнево на прес конференција побара одговори од лидерот на опозицијата Оливер Спасовски за прислушувањето во Јавното обвинителство.

Според Спасовски МВР од пролетоска знаело за прислушувањето но не го спречило за да го најде организаторот на нелегалното слушање на телефонски разговори.

Спасовски тврди дека опремата е инсталирана во 2013 година и дека е резултат на “груевизмот” со кој СДСМ имала sамо 18 месеци да се бори.

Прес конференцијата на Спасовски на овој линк

SHARE

1 Коментар

  1. On nije odavde ! ….. se kreteni do kreteni I pokraj te kup skoli fakulteti I sertifikati ! I mosh zamislit vodat drzavna politika na najvisoko nivo…..koj premier koj minister koj “expert” …..aloooooo abdali isto ko grujo I ostali…..policijata I ovdeka I u cel svet bez prekin gi prislusuva site vo vlasta pokrupniot biznis I potencijalni “teroristi” I ostala bagra ! vklucuvajki im go I shefo na milicajcite !

Comments are closed.