На Макрон не му „запали“ колата на враќање од Полска

Францускиот лпретседател Емануел Макрон се нашол во несекојдневна ситуација откако, на заминување од службената посета на Полска, претседателскиот блиндиран „reno Espace“ нe сакал да запали.

На помош прискокна француската амбасада во Полска која му испрати „Citroen C6“, за претседателот Макрон да не мора да се вози во „странски“ автомобил.

Макрон во Полска, имаше средба до претседателот на Полска, Анджеј Дуда.

SHARE